PLA na słońcu
2023-10-02 Autor admin 0

PLA vs. PETG – dlaczego to takie istotne

PLA vs. PETG – dlaczego to takie istotne. Podczas jednej z promocji na Facebooku w komentarzu zasugerowano nam wyższość PETG nad PLA. Postanowiliśmy to sprawdzić.

Głównym zarzutem była odporność na promienie UV – czyli ogólnie mówiąc na słońce i towarzyszące temu temperatury.

Podczas naszego testu wystawiliśmy pudełka na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Po nagrzaniu się do 60 stopni Celsjusza zaczynały się deformować.

PLA na słońcu
PLA na słońcu

Kolejny test zrobiliśmy drukując 2 pudełka w czarnym kolorze. Jedno z materiału PLA, drugie z materiału PETG. Wyniki na filmiku poniżej. Cały proces nie trwał nawet godziny.

Dlatego na dobre pożegnaliśmy się z PLA i dobraliśmy najlepsze jakościowo filamenty PETG w najlepiej prezentujących się kolorach.

Mamy nadzieję, że artykuł „PLA vs. PETG – dlaczego to takie istotne” pokazał Państwu jak ważne jest zwrócenie uwagi na materiał z jakiego zamawiacie Państwo towary wydrukowane w technologii druku 3D. Do użytku wewnętrznego nie będzie to miało takiego znaczenia. Jednak jeśli produkty mogą być używane na słońcu polecamy wybór PETG.

P.S. Jeżeli któremuś z naszych klientów który zakupił towar w PLA zdarzyło się pozostawić go na słońcu i powstały odkształcenia – prosimy o kontakt wraz ze zdjęciami. Dorzucimy przy kolejnym zamówieniu to samo tylko w PETG.